Kieleccy studenci oficjalnie przejęli stery nad miastem. Wczoraj, barwny, głośny i niesamowicie kreatywny korowód przeszedł ulicami stolicy województwa, ogłaszając początek tegorocznych Juwenaliów. Od Michaela Jacksona po anioły – pomysłowość żaków z UJK i Politechniki nie znała granic.
Prezydent Agata Wojda przekazała klucze do bram miasta, a to oznacza, że przed nami tydzień, w którym nauka schodzi na dalszy plan, a rządzi dobra zabawa.
MICHAEL JACKSON I ANIOŁY NA ULICACH KIELC
Mimo kapryśnej pogody, energia kieleckich studentów rozgrzała miasto do czerwoności. Uczestnicy korowodu prześcigali się w pomysłach na przebrania, tworząc widowisko, jakiego Kielce dawno nie widziały. Kinga, która na jeden dzień stała się Michaelem Jacksonem, nie kryła entuzjazmu, podkreślając, że inspiracją był dla niej najnowszy film o królu popu. Z kolei Michał, dumnie prezentujący anielskie skrzydła, zaznaczył, że Juwenalia to dla każdego studenta upragniony moment wytchnienia od trudów sesji.
Czekamy na to cały rok, bo chcemy się dobrze pobawić i trochę odpocząć od zakuwania na studiach. Propozycje koncertów i w ogóle, cały program imprezy, wygląda na całkiem niezły. Będzie ekstra!
– powiedział reporterowi Portalu Kieleckiego Marcin z trzeciego roku na UJK.
Ostatnie takie święto – emocje na rynku
Dla wielu uczestników tegoroczne święto ma wymiar sentymentalny. Julita i Wanda, stylizowane na ikony lat 80., z radością chłonęły atmosferę zabawy, mając świadomość, że dla nich czas studiów powoli dobiega końca. Punktem kulminacyjnym pochodu był kielecki Rynek, gdzie prezydent Agata Wojda oficjalnie oddała władzę młodym.
Chcemy, żeby miasto było miejscem dla młodych, żeby czuli, że są jego ważną częścią i współdecydują o nim. Najbliższy tydzień to czas wielkiej radości, aby przed zbliżającą się sesją mogli się trochę zrelaksować i odetchnąć
– zaznaczyła prezydent Kielc.
Od cichego disco po mocny finał w Kadzielni
Korowód to dopiero przedsmak tego, co czeka nas w najbliższych dniach. Studenci z niecierpliwością odliczają godziny do Silent Disco oraz legendarnej sceny otwartej. Prawdziwe trzęsienie ziemi czeka nas jednak w weekend w amfiteatrze Kadzielnia.
– Piątek (15 maja): Scenę przejmą królowie hip-hopu – Kizo, Fagata, Kacperczyk i Kaz Bałagane.
– Sobota (16 maja): Wielki finał w rytmach folk-popu z Golec uOrkiestrą oraz zespołem Enej.
To będzie tydzień, który przejdzie do historii kieleckiego życia akademickiego, a Portal Kielecki będzie mu się aktywnie przyglądał.
Zuzanna Rolka

